ABC kajaka

Chcesz rozpocząć przygodę z kajakami?
Zapraszamy do Sorkwit – pierwszej stanicy wodnej PTTK na Szlaku Krutyni.

 

Dla kogo?

Warsztaty, które organizujemy w Sorkwitach przeznaczone są dla osób, które chciałyby się doszkolić lub nie pływały jeszcze kajakiem.
Program przeznaczony jest zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Zakłada przygotowanie uczestników do spływów, przełamanie lęku przed wodą.

 

Po co?

Przecież kajaki to prosta i ogólnie dostępna forma aktywności turystycznej. Tak, to prawda jednak dla własnego komfortu i bezpieczeństwa lepiej umieć więcej. Warsztaty w szczególności polecamy dla dzieci.

 

Dlaczego Stanica Wodna PTTK w Sorkwitach?

Szlak Krutyni jest prosty technicznie, to idealne miejsce do rozpoczęcia przygody z kajakami. Sorkwity są pierwszą stanicą na szlaku i naszą główną bazą kajaków z możliwością przetestowania różnych modeli sprzętu. Stanica uczestniczy w systemie kwalifikacji umiejętności kajakowych PSKK.

Oferta ABC kajaka

dla grup – co najmniej 20 osób.

 

Cena 30 zł / osoby

 

Program:

Przyjazd indywidualny uczestników do Sorkwit. Możliwość organizacji transportu.

Część teoretyczna warsztatów około 1 godziny: przedstawienie zasad bezpieczeństwa na wodzie oraz różnych typów kajaków i osprzętu. Prezentacja sposobów  wodowania kajaków i manewrowanie nimi. Informacje o Szlaku Krutyni i innych ciekawych trasach kajakowych w regionie.  

Część praktyczna i spływ około 3 godzin: rozgrzewka kajakowa,  testowanie różnych modeli sprzętu i nauka technik manewrowania, kajakowa wycieczka po okolicy.

Ognisko turystyczne na zakończenie pobytu.

 

Cena zawiera:

Warsztaty kajakowe z instruktorem i wycieczkę kajakową po okolicy, ognisko: ciepły kociołek, kiełbaski, pieczywo, herbata
lub woda.

powrót

Udostępnij post